KPR Jelenia Góra - Piotrcovia 29:32

Bogusław Kukuć
Doświadczenie Inny Krzysztoszek zadecydowało o wygranej
Doświadczenie Inny Krzysztoszek zadecydowało o wygranej fot. Dariusz Smigielski
Mimo braku kontuzjowanych reprezentantek Polski Joanny Wagi i Sylwii Lisewskiej piłkarki ręczne Piotrcovii mają po dwóch kolejkach PGNiG Superligi komplet 6 punktów. W sobotę wygrały w Jeleniej Górze z KPR 32:29 (18:16).

Początek należał do piotrkowianek, które głównie dzięki skutecznym szybkim kontrom w 8 minucie prowadziły już 11:3. Czas trenerki Małgorzaty Jędrzejczak pomógł gospodyniom, które zaczęły odrabiać straty. W 19 minucie było już tylko 10:13, a na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po karnym Marty Dąbrowskiej był 16:16. Kontry Agaty Wypych zapewniły zespołowi trenera Roberta Nowakowskiego dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Zespół z Jeleniej Góry uwierzył jednak, że nie wszystko stracone i walczył ambitnie. Zniwelował trzybramkową przewagę Piotrcovii i w 38 minucie doprowadził do remisu 21:21.

Drużyna gości odzyskala jednak inicjatywę i znów zdobył przewagę. Po trafieniu Inny Krzysztoszek piotrkowianki prowadziły już różnicą czterech bramek (26:22) i wydawało, że końcówka będzie dla piotrkowianek zwycięską formalnością. To prowadzenie uśpiło czujność drużyny gości. Gospodynie walczyły nadal i na 7 minut przed końcem było już tylko 26:28. Końcówka była popisem Inny Krzysztoszek. Rozgrywająca Piotrcovii udowodniła co znaczy rutyna w sporcie. Niemal każdy jej rzut przynosił zmianę wyniku. Krzysztoszek i Kowalczyk grały wcześniej w Jeleniej Górze.

Najwięcej bramek zdobyła Agata Wypych. Bilans goli rozgrywającej Piotrcovii po dwóch kolejkach jest imponujący (19).

Wygrana Piotrcovii cieszy, choć strata aż 29 bramek z radykanie odmłodzonym zespołem z Jeleniej Góry jest powodem do niepokoju.

Rezultaty drugiej kolejki PGNiG Superligi: Ruch Chorzów - Sambor Tczew 26:18, KSS Kielce - Zgoda Ruda Śląska 25:23, AZS Koszalin - Zaglębie Lubin 26:32, SPR Lubin - Start Elbląg 35:30, AZS AWF Wrocław - Łączpol Gdynia. 22:36. W następnej kolejce Piotrcovia podejmuje AZS AWF Wrocław.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia 29:32 (16:18)
KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Szalek, Buklarewicz 8, Marta Dąbrowska 6, Załoga 4, Kocela 4, Fursewicz 4, Konsur 3, Muras, Bułak, Kubicka. Trener: Małgorzata Jędrzejczak.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Rol 3, Mijas 1, Cieślak, Podrygała, Brzezowska, Wypych 10, Szafnicka 5, Kopertowska, Szczecina 4, Agnieszka Dąbrowska 2, Krzysztoszek 7. Trener: Robert Nowakowski.