Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piotrcovia - Zagłębie Lubin 20:21 - Zabrakło gola do remisu z liderkami

Bogusław Kukuć
Agresywna obrona Joanny Obrusiewicz i jej koleżanek zadecydowała o sukcesie liderek Dariusz Śmigielski
Szlagierem siódmej kolejki PGNiG Superligi piłkarek ręcznych był sobotni mecz w piotrkowskiej hali Relax, gdzie spotkały się jedyne dwa niepokonane w tym sezonie zespoły Piotrcovii oraz Zagłębia Lubin. Wygrały 21:20 (11:7) wicemistrzynie z Lubina, które zostały samodzielnym liderem rozgrywek. Była to pierwsza porażka piotrkowianek pod wodzą nowego trenera Roberta Nowakowskiego.

Wydawało się, że rutynowany, grąjący świetnie w obronie, zespół gości wygrał łatwo. Wprawdzie początek był wyrównany, bo w 18 min. Piotrcovia przegrywała 7:8. Ale już do końca pierwszej połowy gospodynie nie zdobyły bramki i przegrywały 7:11. Po przerwie rywalki jeszcze powiększyły przewagę do 11:17. Od tego momentu zaczęła się szaleńcza pogoń piotrkowianek. Świetnie była dysponowana bramkarka Piotrcovii Beata Kowalczyk lecz jej postawa nie uratowała choćby remisu. W nerwowej końcówce doświadczone zawodniczki z Lubina utrzymały jednobramkową przewagę i odniosły ósme zwycięstwo. Drużyna trenerki Bożeny Karkut grała agresywnie w defensywie i nawet nie przejmowała się wykluczeniami (12 minut kar, wobec 6 minut Piotrcovii).

W drużynie piotrkowianek po raz pierwszy przed własną publicznością wystąpiła 21-letnia obrotowa Aleksandra Mielczewska. Liderka strzelczyń Agata Wypych z Piotrcovii zachowała dwubramkową przewagę nad Jeleną Bader z Zagłębia.

Piotrcovia - Zagłębie Lubin 20:21 (7:11)
Piotrcovia: Kowalczyk - Rol, Mijas 1, Mielczewska 1, Podrygała, Lisewska 3 (1 karny), Wypych 3(1), Szafnicka 4, Szczecina 1, Dąbrowska 2, Krzysztoszek 5(2). Trener: Robert Nowakowski.
Zagłębie Lubin: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Ciepłowska, Lisowska, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 4, Paluch 4, Jelić, Bader 5 (3), Jochymek, Pielesz, Byzdra 3. Trener: Bożena Karkut.

Inne wyniki: AZS Koszalin - Start Elbląg 26:22, Zgoda RŚ - Łączpol Gdynia 25:25, KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:32, AZS Wrocław - Ruch Chorzów 19:22, Sambor Tczew - SPR Lublin 24:33.