Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotrkowscy samorządowcy w prokuraturze

Karolina Wojna
Prokuratura zajmowała się m.in. doniesieniem przeciwko prezydentowi
Prokuratura zajmowała się m.in. doniesieniem przeciwko prezydentowi Dariusz Śmigielski
Piotrkowscy samorządowcy, po dość burzliwych poprzednich dwóch kadencjach, nie są zbyt częstymi gośćmi w prokuraturach. Jakimi sprawami zajmowała się ostatnio prokuratura?

Piotrkowscy samorządowcy, po dość burzliwych poprzednich dwóch kadencjach (zatrzymany przez ABW były prezydent Piotrkowa Waldemar Matusewicz, ostatecznie uniewinniony w sprawie karnej przewodniczący rady miasta Marian Błaszczyński, były przewodniczący rady miasta Tomasz S., który dobrowolnie poddał się karze w związku z przywłaszczeniem z kasy komisji zakładowej NSZZ Solidarność w MZGK w Piotrkowie 32,6 tys. zł) nie są zbyt częstymi gośćmi w prokuraturach.

Ostatnie dwa postępowania, prowadzone przez piotrkowskich śledczych, właśnie się zakończyły - jedno umorzeniem, drugie odmową wszczęcia śledztwa. Pierwsze dotyczyło grupy radnych Rady Miasta Piotrkowa (Pawła Szcześniaka) i radnych gminnych z Czarnocina, Grabicy oraz Sulejowa, a także starosty powiatu piotrkowskiego, którzy mieli zataić w swoich oświadczeniach majątkowych fakt zasiadania w zarządach klubów sportowych, prowadzących działalność gospodarczą. Tu prokuratura, która badała sprawę niejako hurtem, postępowanie umorzyła z powodu ,,braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa".

Znamion czynu zabronionego piotrkowscy śledczy nie dopatrzyli się także w zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Chojniak, zdaniem składającego doniesienie Tadeusza Janusza, prezesa klubu sportowego ,,Przyjaźń", miał dyskryminować kobiety grające w Piotrkowie w piłkę nożną. A chodziło oczywiście o pieniądze, czyli dotację, której miasto nie przyznało klubowi. Kobieca piłka nożna nie znalazła się wśród dyscyplin, które o dofinansowanie mogą się starać.

W powiecie piotrkowskim przez prokuratorskie akta dość często przewija się ostatnio gmina Rozprza. Po ubiegłorocznych perypetiach byłego wójta gminy (wyrok skazujący zamknął mu drogę do kolejnych startów), problemy z prokuraturą miał także m.in. jeden z sołtysów (doniesienie w związku z zatajeniem ceny działki - odmowa wszczęcia postępowania) oraz jeden z radnych, który miał zataić swoje dochody w oświadczeniu majątkowym (śledztwo umorzone).

Obecnie toczące się śledztwo związane z urzędnikami dotyczy Sulejowa.
- Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w okresie od czerwca 2006 do kwietnia 2011 niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy urzędu gminy w Sulejowie - potwierdza Dorota Mrówczyńska, prokurator rejonowy w Piotrkowie.
Sprawa, jak dodaje, dotyczy rozpoznawania wniosków o wydanie warunków zabudowy na terenie działek w Witowie na szkodę osób prywatnych.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto