Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Protest mieszkańców ulicy Moryca w Piotrkowie. Pojawili się na sesji Rady Miasta i wręczyli nietypowe prezenty decydentom. ZDJĘCIA, video

DS
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Protest mieszkańców ulicy Moryca w Piotrkowie. Delegacja mieszkańców pojawiła się na sesji Rady Miasta w Piotrkowie. W ramach protestu wręczyli nietypowe prezenty decydentom. Złożyli skargę na Karola Szokalskiego, dyrektora ZDIUM w Piotrkowie. VIDEO, ZDJĘCIA

Protest mieszkańców ulicy Moryca w Piotrkowie

Delegacja mieszkańców ulicy Moryca w Piotrkowie oraz przedstawiciele grupy referendalnej pojawili się na sesji Rady Miasta. Chcieli zaprotestować przeciwko temu, że pozbawiono ich możliwości uczestnictwa w Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta, na której rozmawiano u remoncie ulicy Moryca. Zwracali uwagę na nieprawdziwe ich zdaniem informacje, która podczas sesji się pojawiły. W ramach protestu wręczyli prezenty dla prezydenta Piotrkowa, dyrektora ZDiUM oraz przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa.

- Przybyliśmy wręczyć trzy prezenty, mówi Krysztof Szczepanik, mieszkaniec ulicy Moryca w Piotrkowie. Pierwszy, karykatura dla pana Karola Szokalskiego, dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, który mija się z prawdą. Co innego pisze nam w pismach, m.in. to, że ulica Moryca nie jest zniszczona przez tiry. Z kolei potem w swoich wypowiedziach mówi, że do zniszczeń przyczyniły się samochody ciężarowe. Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński otrzymał dzisiaj symboliczny zegarek. Dlatego, że pomylił godzinę 12 z 18. Prosiliśmy, aby sesja nadzwyczajna odbyła się o 18, żeby każdy z mieszkańców mógł w niej uczestniczyć. Przewodniczący zorganizował ją jednak o 12:00. Panu prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi wręczyliśmy cysternę, ponieważ spotkał się dwukrotnie z prezesem Lotos Terminale na ulicy Przemysłowej. Z kolei z mieszkańcami ulicy Moryca się nie spotkał, chociaż był tam zapraszany.

- Odbyła się sesja nadzwyczajna, na której były wskazane dowody rzeczowe, jaki był stan ulicy Moryca wcześniej, a jaki jest teraz, mówi Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM w Piotrkowie. Jest założona bramownica, urządzenie homologowane, uzgodnione w oparciu o projekt z GDDKiA. Wszystkie dokumenty są prawidłowo przygotowane, procedury są prawidłowo przeprowadzone. Osoby, które mają wątpliwości, zapraszam na ulicę Moryca. Jest bezpieczna, przejezdna i nie ma żadnych problemów.

Do przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego trafiła skarga na Karola Szokalskiego, dyrektora ZDiUM w Piotrkowie. Skargę złożyła Agnieszka Chojnacka, pełnomocnik inicjatywy referendum w Piotrkowie.

Jakie zastrzeżenia do Karola Szokalskiego, dyrektora ZDiUM w Piotrkowie są w skardze?

-Zarzucamy dyrektorowi ZDIUM w Piotrkowie Trybunalskim udzielanie nieprawdziwych informacji oraz przewlekłość realizacji zadania publicznego polegającego na remoncie ulicy Moryca w Piotrkowie Trybunalskim. (...) Dodatkowo Pan dyrektor ZDIUM nie podaje prawdziwych informacji związanych z tematem oświetlenia miejskiego. (...)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl Nasze Miasto